Fachowy psycholog z Kraków. Sprawdzona pomoc psychologiczna w Krakowie.

STRATEGICZNE PUNKTY

Każda metoda terapeutyczna rozwija się stopniowo. Podobnie i moja koncepcja związana z Musica Medica wyłaniała się z kolejnych doświadczeń i idei, które chciałem wypróbować. To odnosi się także do określenia punktów ciała, za pośrednictwem których najskuteczniej można wpływać na organizm lub też tylko na wymagającą tego wpływu jego część.

Mostek. Jest to miejsce, z którego lecznicze oddziaływanie jest przekazywane na cały organizm. Ułożenie przetworników wibracji poziomo na mostku powoduje, że cała klatka piersiowa zaczyna wibrować. Wówczas powstaje z niej coś na kształt przenoszącego dźwięki pudła rezonansowego. Jeśli w takim momencie ktoś przyłożyłby ucho do pleców osoby poddającej się dobroczynnemu wpływowi Musica Medica, mógłby tę muzykę usłyszeć.

Punkty bólu. Jeśli można przekazać wibracje rożnym częściom ciała i skoro wywierają one na nie dobroczynny wpływ, to można także przekazać je bezpośrednio bolącemu miejscu. W przypadku bólu głowy będzie to czoło lub kark, tak aby działaniu wibracji zostały poddane czaszka lub mięśnie, które wówczas się rozluźniają. W przypadku bólu kolana – kolano, brzucha – brzuch, i tak dalej.

Punkty przejęte z akupunktury. Przetworniki wibracji przyłożone w miejscach wskazywanych przez akupunkturę dają ten sam efekt, co ich nakłuwanie. Obszary akupunktury. Według teorii dr. Felixa Manna (2000) są to miejsca wokół punktów wskazywanych przez akupunkturę.

Punkty refleksologii (na podeszwie stopy). Refleksologia to naciskanie i masaż systemu punktów na stopie, mające działanie lecznicze. Punkty chakra (czakra). Według hinduskich wierzeń to punkty energetyczne, poprzez które osiąga się wpływ na ciało i duszę człowieka. Kiedy kładziemy jeden przetwornik wibracji w miejscu wyżej wymienionym, drugi dobrze jest umieścić na klatce piersiowej, tak, aby rozszerzyć wpływ wibracji na cały organizm.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.