Fachowy psycholog z Kraków. Sprawdzona pomoc psychologiczna w Krakowie.

Kształcenie się

Jestem przeświadczony, że kształcenie się jest doświadczeniem ludzkim, które można ogromnie wzbogacić dzięki chęci i umiejętności osobistego ” angażowania się w kształtowanie więzi między nauczycielem a uczniem. Kształcenie się powinno być dla ludzi doświadczeniem przyjemnym. Powinno być uczciwe i powinno być zabawne.

Urodziłem się w 1933 r. na małej farmie w stanie Missouri. Gdy ukończyłem dwie klasy w szkole mieszczącej się w jednym pokoju, moja rodzina przeniosła się do stanu Washington. W ciągu następnych kilku lat przenosiliśmy się wiele razy – zanim ukończyłem dwunastą klasę, uczęszczałem do trzynastu różnych szkół. Wiem więc z własnego doświadczenia, jak czuje się „nowy”.

Po ukończeniu szkoły średniej studiowałem w miejskim college’u w Yakima (stan Washington), jednocześnie pracując poza uczelnią w różnych zawodach, m. in. jako robotnik rolny, urzędnik załatwiający pocztę w banku, kierowca ciężarówki, opiekun dzieci i sprzedawca w sklepie towarów mieszanych. 21

Następnie przeniosłem się na Uniwersytet Waszyngtona w Seattle, podobnie jak Donna, i tam wzięliśmy ślub. W mieście tym było bardzo trudno o pracę w niepełnym wymiarze godzin i po raz pierwszy w życiu nie potrafiłem jej znaleźć. W rezultacie przerwałem naukę – już po raz drugi. Za pierwszym razem zrezygnowałem z niej gdy miałem zaledwie pięć lat – szkoła wcale mi się nie podobała gdy zacząłem do niej chodzić, a ponieważ hałaśliwie protestowałem, prawdopodobnie łatwiej było pozwolić mi przerwać naukę niż próbować zatrzymać mnie w szkole!

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.